ویدئو و عکاسی

محتوای تصویری بخش بزرگ و تاثیر گذاری از هر سایت است

عکاسی چیست؟

عکاسی درواقع یعنی ثبت و تولید یک تصوید که از دو مرحله تشکیل می شود:
مرحله اول به دست آوردن تصویر که توسط دوربین عکاسی انجام شده و ثبت آن روی نگاتیو، مموری و یا گیرنده تصویر الکترونیکی و مرحله دوم یعنی ظاهر کردن تصویر گرفته شده توسط دوربین عکاسی و پایدار کردن تصویر و یا انتقال فایل های تصویری گرفته شده توسط دوربین عکاسی روی حافظه های دیجیتال و الکترونیکی مانند هارد دیسک های لپ تاپ و یا کامپیوتر های خانگی و محل کار که از دو واژه یونانی فتو به معنای نور و گرافی به معنای ثبت (نگارش) برگرفته شده (Photography  به معنای نقش کردن با نور) که آن را در لغت روش عکاسی و عکسبرداری می نامند که در این بین به شغل عکاسان دنیای امروز نیز عکاسی گفته می شود و دارای جوانب مختلفی از جمله: عکاسی هنری، عکاسی علمی و عکاسی صنعتی است.

هنر ویدئو

ویدئو ریشه ای لاتین دارد که آن را دیدن معنا می کند. ویدئو یکی از رسانه های امروزی است که در بسیاری از ابداعات تکنولوژی ریشه داشته و بخش عظیمی از رویکرد های هنری، سیاسی، فرهنگی را نیز دربر دارد. Video Art و یا هنر ویدئو درواقع شامل داده های صوتی و تصویری می باشد که ذخیره سازی، پخش و بازخورد اطلاعات جهت انتقال معنا و مفهوم پیام مورد نظر به مخاطب هدف در آن در ابعاد گوناگونی صورت می پذیرد.

در بسیاری از وب سایت ها و شبکه های اجتماعی امروزه ویدئو و عکس از مهمترین عناصر تشکیل دهنده محتوا جهت نمایش به شمار می آید. همانطور که در بخش های دیگر خدمات اصلی محتوانو توضیح دادیم محتوای تصویری و در واقع محتوای متنی که با تصویر همراه باشد به راحتی می تواند در صدد جذب بیشتر مخاطب هدف (مشتری) و ایجاد اعتماد سازی، افزایش درصد Dwell Time، برند سازی و تفهیم سریعتر و راحتتر به مخاطب به شما کمک کند. درواقع محتوایی که متشکل از تصویر باشد به راحتی می تواند ارتباطی کامل و محکم را با مخاطب برقرار و تاثیر بسزایی روی او بگذارد. همچنین محتوایی که با تصویر همراه باشد به راحتی در ذهن مخاطب نیز نقش می بندد که شامل مواردی مانند: تیزر های تبلیغاتی، موشن گرافی، عکاسی های صنعتی و تبلیغاتی و… است.

اما در این بین مواردی که بیشتر در محتوای وب سایت یا شبکه های اجتماعی به شما کمک می کند عکاسی و ویدئوی صنعتی و تبلیغاتی است. عکاسی و ویدئو های تبلیغاتی در واقع یکی از زیر مجموعه های عکاسی و و فیلم برداری صنعتی است که محصولات شما را با جزئیات کامل شامل ویژگی های کلیدی و مثبت محصول که از نظر مخاطب مهم هستند را به شکلی بسیار جذاب و برجسته به نمایش می گذارد. اما نکات مهمی هستند که در تولید محتوای تصویری می بایست به آن ها توجه کنید.

  • بسیاری از مدیران سایت ها برای نمایش محصولات خود از تصاویر و یودئو های از پیش تولید شده در وب استفاده می کنند. درواقع از تصاویر کپی و تکراری استفاده می کنند که هم کپی تلقی شده و به سئوی وب سایت خود آسیب رسانده و هم ممکن است از جزئیات و طراحی حرفه و خاصی برخوردار نباشد.
  • در نظر داشته باشید زمانی که مخاطب (مشتری) وارد سایت شما می شود و محصولتان را مشاهده می کند زمان بسیار کوتاهی و در حد چند دقیقه فرصت دارید تا محصول خود را به او معرفی و وی را مجاب به خرید محصول نمایید و از آنجایی که مشتری قرار است محصول را به صورت غیر حضوری خریداری نماید و امکان تماس فیزیکی با محصول برای او مقدور نیست داشتن تصاویری با جزئیات دقیق و با کیفیت می تواند این کار را برای شما انجام دهد.
  • عکس تبلیغاتی (صنعتی) که از محصول شما توسط عکاس حرفه ای و مجرب تهیه می شود یک عکس معمولی نخواهد بود چرا که او با تجربه چندین ساله خود و با استفاده از ابزار های روز و ترکیب آن با تکنیک های مختلف عکاسی و ادیت و روتوش تصاویر و آماده سازی آن ها محصول و برند شما را به بهترین شکل ممکن به نمایش می گذارد.
  • در نظر داشته باشید زمان شما در برقراری تماس با مشتری محدود است و همچنین ارزش برند شما نیز به شما اجازه نمی دهد که از عکس ها و تصاویر معمولی استفاده نمایید در نتیجه با استفاده از افراد و عکاسان حرفه ای به برند خود اعتبار دهید. همانطور که در آمار نیز مشاهده می شود مدیران کسب و کار های دیجیتالی که از محصولات خود عکس های تبلیغاتی صنعتی با کیفیت بالا و با جزئیات کامل تهیه کرده اند به راحتی و بیشتر توانسته اند ایجاد اعتماد سازی کرده و مشتریان را مجاب به خرید محصول نمایند.

ویدئو های تبلیغاتی نیز از جمله مواردی هستند که در ایجاد ترافیک بالاتر و اعتماد سازی و افزایش شخصیت برند شما کمک بسزایی می کنند. ویدئو های تبلیغاتی به ویدئو هایی گفته می شود که از 5 الی 30 ثانیه در شبکه های اجتماعی جهت معرفی محصول و یا حتی از 1 الی 3 دقیقه در وب سایت ها جهت رونمایی و معرفی جزئیات کامل و به اصطلاح Unboxing محصول و نمایش آن به مخاطبین هدف شما تولید و منتشر می شوند. طبق آمار اعلامی از سوی Renderforest که یک شرکت طراحی و ساخت وب سایت، لوگو و ویدئو است افرادی که از محتوای ویدئویی تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی خود استفاده نموده اند ترافیک خود را به میزان 78% افزایش داده اند.

بنابراین نتیجه می گیریم محتوایی که با عکس و ویدئو همراه است بسیار در جذب بیشتر و راحتتر مخاطب و ایجاد اعتماد سازی، برند سازی (شخصیت برند) و همچنین وفادار سازی مشتریان شما نقش دارد.